Cyprian Międzybrodzki

Cyprian Międzybrodzki - rocznik 1950 – rzeczoznawca Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa oraz rzeczoznawca Międzynarodowego Towarzystwa Uprawy i Ochrony Drzew,którego jest członkiem założycielem.

26 lat praktyki w pielęgnacji drzew pomnikowych oraz  starodrzewii parków zabytkowych Opolszczyzny i województwa śląskiego – wszystko pod szyldem własnej firmy.
W latach 80. i 90. ubiegłego wieku tematyka pielęgnacji drzew parkowych i pomnikowych nie była objęta programem nauczania kierunkowych szkół średnich, ani też uczelni wyższych (ogrodniczych, rolniczych i leśnych). Posiadane kwalifikacje zdobywał na kursach i seminariach organizowanych przez Naczelną Organizację Techniczną.
W roku 1987 ukończył pierwszy w Polsce kurs inspektorów nadzoru w zakresie pielęgnacji drzew pomnikowych, parkowych i innych ozdobnych.
Pełni funkcję instruktora technik alpinistycznych, w tym na kursie Tree Worker nadającym uprawnienia do pracy w UE. Były członek Ogólnopolskiej sekcji leczenia i pielęgnacji drzew przy Zarządzie głównym NOT w Warszawie, a następnie Polskiego Towarzystwa Chirurgów Drzew. Aktualnie jest członkiem komisji rewizyjnej MTUiOD z zarządem w Łodzi.
Od kilkunastu lat występuje w charakterze biegłego, działając na zlecenie jednostek samorządu terytorialnego. Jego specjalnością są opinie i ekspertyzy dendrologiczne. Posiada kwalifikacje pedagogiczne.
Legitymuje się również uprawnieniami wojewódzkiego konserwatora zabytków do prac projektowych, nadzorowania i kierowania robotami w zieleni obiektów zabytkowych.
"Kopalnia" wiadomości z zakresu pielęgnacji, chirurgii drzew i dendrologii. Zachęcamy do skorzystania z jego wiedzy i doświadczenia...

Partnerzy